Néha vágyik az ember valami különlegesre, nemcsak az áruházakban kapható kínai tömegtermékekre. Persze lehet szép, egyedi darabokat is kapni, de különleges áron :-).
Olyan növénytartókat szeretnék mutatni, melyeket otthon is el lehet készíteni vagy otthon található tárgy újrahasznosítása. Nem nehézségi sorrendben vannak listázva...
A kép forrása. www.jennamcarthur.com
1. Teáscsésze kert
Egy előző posztban már bemutattam néhány gyönyörű teáscsésze kertet, itt olvashatsz róla bővebben. Bátran használjuk a régi készletből megmaradt szép csészéket egy-egy hangulatos konyhai minikert elkészítéséhez. Természetesen nem csak szukkulensek kerülhetnek bele, hanem fűszernövények is.
Elkészítése: a csészébe tegyél 2-3 cm vastagon kavicsokat (ez lesz a vízelvezető réteg), rá egy kis fóliadarabot kilyuggatva (a vizet engedje át, a földkeveréket ne). Erre kerülhet a növények igényeinek megfelelő virágföld, majd ültesd be a növényeket. A földre aztán kerülhet valamilyen szép kavics.
2. Fatörzs kaspó
A képek és az ötlet forrása: notjustahousewife.net
A fenti képen látható kaspó egy viharban kidőlt kerti fa újrahasznosításaként született. Szerintem kicsit nehéz szépen lefűrészelni egy ekkora darabot, majd kivájni (1. kép) a növényeknek szánt belsőrészt (ezt egy asztalos megcsinálja nekünk). Vízelvezető lyuk kerül az aljára (2. kép), majd belülről le kell kezelni lenolajjal (3. kép), hogy a víz ne tegyen benne kárt. Az aljára szép kis lábak kerülnek (4. kép) és már ültethetők is a növények. Gyönyörű darab!
3. Régi autó kaspó
Hát nem remek módja a régi, vagy már megunt játékok újrahasznosításának? A fiaim imádják az ehhez hasonló minikerteket... Bár a növények nem szeretik a sok játékot...
A kép forrása: greengardenblog.com
4. Kincsesládika kaspó
A kép forrása: suculentasminhas.blogspot.com.br
A kép magáért beszél: mi lenne nagyobb kincs, mint néhány gyönyörű növény? Vízelvezető réteget (3-4 cm kavics) azonban ne felejtsünk el tenni a ládika aljában, hogy a gyökerek ne álljanak a vízben.
5. Üveg kaspó
A kép forrása: suculentasminhas.blogspot.com.br
Nagyon szép látvány az üvegedény gyönyörűen rétegzett dekor homokkal. Különleges színfoltja a lakásnak.
6. Könyvkaspó
Tönkre ment néhány régi könyved, de kidobni nincs szíved? Nekem mondjuk feldarabolni se lenne, ezért ezt én nem csináltam meg otthon. Akinek van azonban néhány nélkülözhető vagy oldalhiányos könyve, ilyen egyedi kaspót is készíthet belőle.
Képek forrása: apartmenttherapy.com
A könyvkaspó részletes elkészítését itt olvashatod el. Fontos, hogy régi könyv legyen, de ami már károsodott, hiányoznak a lapok, vagy olvashatatlan....
A kép forrása: theshabbycreekcottage.com
A fenti képeken a borító is ki van vágva, kicsit praktikusabb szerintem.
7. Tejesdoboz kaspó
Ez is nagyon könnyen elkészíthető, végre valamire felhasználhatunk legalább egy-két tejesdobozt.
A kép forrása: cfabbridesigns.com
Hozzávalók: tejesdoboz, szép anyag, ragasztópisztoly, növény (itt: nárcisz), virágföld, szárított moha vagy kavics.
- A tejes dobozt jól kimossuk, majd levágjuk a felső harmadát,
- az anyagot vékony (2-3 cm széles), hosszú csíkra tépjük,
- feltekerjük az anyagot a tejes dobozra, közben folyamatosan ragasztjuk.
- Beültetjük a növényt, majd szárított mohát teszünk talajtakarónak.
- Elkészült a gyönyörű tavaszi asztaldísz (vagy ablakdísz...)
A kép forrása: cfabbridesigns.com
8. Házikó kaspó süthető gyurmából
Bájos kaspókat készíthetünk süthető gyurmából is. A lehetőségek végtelenek, csak találjuk meg a kedvünknek, stílusunknak megfelelőt. Ja, és remek ajándék is lehet.
A kép forrása: sayyes.com
A leírást az elkészítéséről ebben a posztban találod.
9. Mintás kaspó
Ez a remek kaspó szintén rengeteg mintával, színben készíthető, így teljesen egyedivé teheted.
A képek és az ötlet forrása: abeautifulmess.com
Hozzávalók:
- levegőn száradó gyurma,
- nyújtó (én a fakanál nyelével szoktam nyújtani a gyurmát)
- agyag cserép és alátét,
- akril festék,
- amivel mintákat készítesz pl. filc kupakja...
A gyurmát vékonyra kinyújtjuk, majd szépen ráigazítjuk a cserépre, úgy, hogy a felső karimájára ne kerüljön a gyurmából.
A formát (itt: a filctoll kupakját) belenyomogatjuk a gyurmába.
Várunk egy napot, hogy a gyurma megszilárduljon.
Lefestjük az egészet akril festékkel. Több rétegre is szükség lehet. A képeken nem szerepel, de alátét is kell az agyag kaspónak, szóval az alátétet is ugyanolyan színűre festjük.
10. Virágos kaspó
Milyen lenne egy igazi kaspó? Virágos, vagy zöld? Felhasználhatjuk egy régi kedves ruhánkat vagy pólónkat is hozzá, amihez esetleg szép emlékek kötnek, de fel már nem vennénk...
Hozzávalók:
- virágcserép,
- szép anyag,
- olló,
- ragasztó (Mod podge - decoupage ragasztó),
- ecset.
- Az anyagból kivágunk egy akkora darabot, ami körbeér a cserépen, majd a ragasztóval elkezdjük ragasztani először az egyik szélét,
- ha megszáradt, ráragasztjuk a cserép többi részére is.
- A tetejénél néhány helyen kicsit bevágjuk az anyagot, hogy szépen vissza lehessen hajtani.
- Alul is hajtsd vissza az anyagot és ragaszd le.
- Száradás után vízálló, jöhetnek a növények...
Ha további információkat szeretnél, érdekes, kerti dekorációkról, minikertekről, tündérkertekről iratkozz fel hírlevelünkre. Ha szeretnél többet olvasni a minikertekről, tündérkertekről, megvásárolhatod a Minikertek, tündérkertek világa című könyvünket.
Tündéreket, minikerti kiegészítőket, üvegkavicsokat, dekorhomokot, falikerti termékeket találsz a Bernikert Webshopban is. Ha érdekelnek a tündérkertek, minikertek, kerti dekorációk, látogasd meg a Facebook oldalunkat vagy kérdezz bátran a Tündérkert csoportban.